Syngenta’dan Radicle Protein Yarışmasına Davet

 

Syngenta’dan Radicle Protein Yarışmasına Davet

Radicle Growth ve Syngenta, Proteinin Geleceğini Desteklemek için Teknolojiye 1,25 milyon $ Yatırım Yapacak

Son Başvuru Tarihi 29 Mayıs; Bitki Temelli Tarımdan Yenileyici Tarıma Kadar Farklı Alanlarda Protein Sıkıntısını Çözen, İşletme Yaşam Döngüsünün Her Dönemindeki Şirketlere Finansman Başvurusunda Bulunma Çağrısı

SAN DIEGO, Calif. – 28 Nisan 2020 – Bir hızlandırma fonu olan Radicle Growth ile küresel gıda güvenliğini arttırmaya yardımcı olan lider tarım şirketi Syngenta bugün birlikte “Sygenta’dan Radicle Protein Yarışmasına Daveti” duyurdular. Radicle ve Syngenta, bitki temelli tarımdan, yenileyici tarıma kadar değişen alanlarda farklı zorlukları çözerek proteinin geleceğini destekleyen yeni çözümler (bu çözümler yeni ya da deneysel protein kaynaklarını ya da protein dönüştürme teknolojilerini içerebilir) getiren iki şirket belirleyecekler ve bu şirketlere toplamda 1,25 milyon$ yatırım yapacaklar.

Radicle ve Syngenta dünyanın her yerinden, teknolojilerinin gelişimini hızlandıracağı şirketleri temsil eden girişimciler arıyor. İşletme yaşam döngüsünün her dönemindeki şirketin katılabileceği bu yarışmayı kazanana 1 milyon $, ikinciye ise 250 bin $ yatırım yapılacak. Son başvuru tarihi 29 Mayıs 2020. Kazananlar sadece Radicle Growth’dan önemli bir yatırım ve kendilerine özel hızlandırma programı almakla kalmayacaklar, aynı zamanda teknolojilerini geliştirmek ve desteklemek için Radicle ve Syngenta’nın geniş tarım tecrübesinden ve küresel tarım teknolojisi ağlarından da faydalanabilecekler.

Syngenta Genel Müdürü Erik Fyrwald “Yenilikçi protein kaynakları büyüyen nüfusumuz açısından giderek önem kazanıyor. Yenilikçiliği hızlandırmak için Radicle ve dünyanın her yerinden girişimciler ile işbirliğinde bulunacağımız için çok heyecanlıyız ve bir sürü yaratıcı fikir geleceğine inanıyorum. Sygenta olarak görevimiz çiftçilerin mevcut kaynakları en iyi şekilde kullanmalarına ve ihtiyaç duyduğumuz ürünleri çevre dostu ve sağlıklı bir şekilde yetiştirmelerine yardım etmek ve bunun için onlara en iyi ürünler, teknolojileri zirai tavsiyeleri sunuyoruz.” dedi.

Son başvuru tarihini takiben bir kaç ay boyunca sürecek incelemeler sonunda başvuranlar arasından 4-6 finalist seçilecek. Finalistler bu Sonbaharda Tanıtım Gününde yarışacaklar. Her şirkete, aralarında Erik Fyrwald’ın da yer alacağı bir jüri heyeti önünde sunum yapma fırsatı verilecek ve jüri heyeti yapacağı değerlendirme sonrasında iki kazananı belirleyecek.

Radicle Growth Yönetici Ortağı Kirk Haney “Son Gallup verileri Amerikalıların yaklaşık yüzde yirmi beşinin eskisinden daha az et yediğini gösteriyor. Bu durum da geleneksel protein kaynaklarına bitki temelli ve hücresel tarım alternatiflerine yönelik talebi arttırdı. Bu alana odaklanan bir çok şirket yakın dönemde duyurmayı planladığı sıkı bir çalışma içindeler. Müşteri talebini karşılayacak doğru ürünü bulmak işin yalnızca yarısı; ürünün fiyatının da doğru olması şart. Bu alanda çalışan ve büyümek isteyen şirketlere, büyüme zorluklarının üstesinden gelmek ve müşteri talebini karşılayabilmek için ihtiyaç duydukları sermayeyi temin etmeyi istiyoruz.” dedi.

Syngenta’da Radicle Protein Yarışmasına Davet hakkında daha fazla bilgi edinmek https://radicle.vc/the-radicle-challenge/ ‘i ziyaret ediniz.

Radicle Growth hakkında

Radicle Growth yatırım yapmak üzere yenilikçi tarım teknolojisi ve gıda teknolojisi alanında yeni kurulan firmalar seçen, güçlü ve yıkıcı teknolojilerin potansiyelini tamamen gerçekleştirmesini sağlayan San Diego merkezli bir yatırım fonudur. İşletmelere başlangıç döneminde sermaye temin etmenin yanı sıra, tarım alanındaki vizyonerlere de serpilip büyümeleri için verimli bir ortam sağlıyor. Radicle Growth’un tarım sektöründe türünün tek örneği olan müseccel platformu, en yenilikçi teknolojileri tespit ederek ve bu teknolojileri değer yaratan bir dizi girişimle hızlandırarak piyasadaki büyük bir boşluğu dolduruyor. Radicle Growth hakkında daha fazla şey öğrenmek için bizi LinkedIn, Facebook, Instagram, ve Twitter’da takip edin.

Syngenta hakkında

Syngenta dünyadaki lider tarım şirketlerinden biridir. Amacımız, dünyayı güvenli bir şekilde beslemeye yardımcı olmak ve bu arada gezegenimizi de gözetmek. Dünya standartlarında bilimsel ve yenilikçi bitki çözümleri ile tarımda sürdürülebilirliği, kaliteyi ve güvenliği arttırmayı hedefliyoruz. Teknolojilerimiz sayesinde dünyada milyonlarca çiftçi sınırlı tarımsal kaynakları çok daha iyi kullanabiliyorlar. 90’ı aşkın ülkede 28.000 çalışanımız ile bitkilerin yetiştirilme şeklini dönüştürüyoruz. Kurduğumuz ortaklıklar ve işbirlikleri ve yürüttüğümüz İyi Büyütme Planı ile tarımda verimliliği arttırmak, toprakları korumak, biyolojik çeşitliliği arttırmak ve kırsal kesimde yaşamı canlı tutmak için çalışıyoruz. Daha fazla bilgi için www.syngenta.com ve www.goodgrowthplan.com. ‘u ziyaret edebilirsiniz.

İrtibat Sorumlusu:

Radicle Growth adına Danielle Dougan

ddougan@radicle.vc

978-430-9680