SY Bambus 2022’ye hazır!

Ülke genelinde ana ürün Mısır hasatlarında sonlara yaklaşmaktayız. Çukurova’da başlayan hasatları Gap, Ege, Marmara ve İç Anadolu bölgesi takip etmektedir.

Syngenta ailesi olarak oldukça başarılı sonuçlar elde ettiğimiz sezonda, SY Bambus çeşidimiz aldığı verimler ile kendisinden söz ettirmeye devam ettirmektedir.

Ege bölgesi Manisa / Akhisar / Akselendi mahallesinde, çeşidimiz, hasat etkinliğimiz sırasında yapılan ölçümde 1.862 kg/da (15,4 % rutubet) verim elde etmiştir. Bu bölgede, zorlu geçen sezonda, alınan bu verim bölge ortalamasının oldukça üzerinde olup, çiftçimiz ve bölge çiftçileri tarafından pozitif geri bildirimleri toplamıştır.

Güney Marmara sahamızda, Bursa / Karacabey / Akhisar mahallesinde ise oldukça yüksek katılım ile gerçekleştirdiğimiz hasat etkinliğimiz sırasında yapılan ölçümde, SY Bambus çeşidimiz 2.132 kg/da (19,1 % rutubet) verim elde ederek tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Alışılan verim ortalamalarından çok yüksekte olan bu sonuç bizleri ve çiftçimizi oldukça memnun etmiş, SY Bambus çeşidinin 2022’ye hazır olduğunu gösterir niteliktedir.

Her iki çiftçilerimizi de tebrik eder, tüm çiftçilerimize bereketli yıllar dileriz.


Hüseyin Çağlar
Mısır Ürün Müdürü