Syngenta Türkiye Tohum

Ayçiçek ve Mısır tohum çeşitlerimiz incelemek ve daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Ayçiçek Tohumları

Mısır Tohumları

Türkiye tohum pazarında fiilen 1986 yılından bu yana yer alan şirketimiz, faaliyetine ilk olarak Sandoz ve Ciba çatıları altında başlamıştır. 1997 yılındaki birleşme sonrasında Novartis adını almış ve 2000 yılında Novartis'in Tohum ve Zirai İlaç bölümlerinin Astra-Zeneca'nın Zirai İlaç bölümü ile birleşmesi sonucunda Syngenta adını almıştır. Syngenta Türkiye, pazarladığı ürünlerinin üretim, pazarlama ve satış aktivitelerini birlikte yürütmektedir.

Tarla Bitkileri 
Türkiye'de mısır ve ayçiçeği olmak üzere önemli bir tohumluk üretim tesisine sahiptir. Mısır ve ayçiçeği tohumluklarının üretim ve işlenmesi %100 Türkiye'de gerçekleştirilmektedir. Bu tesis Syngenta EAME için de önemli bir üretim merkezidir. Yerli talebi karşılayacak üretimin yanısıra ihracat için de üretim yapılmaktadır. İhraç edilen yerli üretim toplamda yaklaşık 50 milyon $'lık gelir ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Syngenta Türkiye, ayçiçeği üretiminde tüm Dünya'daki Syngenta ihtiyacının yaklaşık %30’unu karşılamaktadır. 

Muradiye'de yer alan tesisimizin üretim kapasitesi; 10.000 MT ayçiçeği tohumu 5.000 MT mısır tohumudur.