Hakkımızda

Syngenta, bilim temelli öncü bir tarım teknolojisi şirketidir. Dünya çapında milyonlarca çiftçinin güvenli ve besleyici gıdalar yetiştirmelerine yardımcı olurken dünyamıza da özen gösteriyoruz. Syngenta, İsviçre merkezli bir küresel şirkettir. 90'dan fazla ülkede faaliyet gösteren Syngenta, 30.000 çalışanıyla tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi ve korunmasında dönüşüm gerçekleştirmek için çalışmaktadır.
İnovasyonumuzu hızlandırıyor ve doğa, çiftçiler ve toplum için iyi olan daha sürdürülebilir bir tarımı geliştirmek için yatırım yapıyoruz.


Çalışmalarımız, çiftçilerin bugünün değişen dünyasının zorluklarıyla başa çıkmalarına yardımcı olmaktadır. Çiftçilerimiz iklim değişikliğinin etkilerine uyum sağlamalı, toprağı iyileştirmeli ve biyolojik çeşitliliği artırmalı ve toplumun gıda ve tarım teknolojisi konusundaki görüşlerine yanıt vermelidir. Yaptıklarımız ve ortaya koyduğumuz etki konusunda da şeffaf davranıyoruz.


Syngenta, 2000 yılında birleşmeler neticesinde kurulmuş olan bir şirket olsa da, bitkilerle olan deneyimimiz 150 yıldan da öncesine dayanmaktadır. Syngenta, bitkilerin dilinden anlar ve potansiyelini hayata geçirir. “Bitkideki Potansiyeli Hayata Geçirmek” şirketimizin amacıdır. Syngenta’da bu amacı gerçekleştirebilmek için dünyadaki tüm çalışanlarımız, kendi yerel koşullarında edindikleri bilgi ve tecrübeleri paylaşarak daha iyiye ulaşmayı hedeflerler. Daha fazla bilgi için www.syngenta.com ve www.goodgrowthplan.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

picture_-_397x48_bringing-short

Syngenta, 2011 yılına kadar, iki ana kolda, Tohum ve Bitki Koruma alanlarında faaliyetlerini ayrı ayrı sürdürmüştür. S&G markası altında Sebze, NK markası altında Tarla Bitkileri (Ayçiçeği ve Mısır), Hilleshög markası altında Şeker Pancarı ve S&G Flowers markası altında da Çiçek tohumlarının pazarlaması yapılmıştır. 9 Şubat 2011 tarihi itibariyle tüm dünyada faaliyetini birleştirerek tek çatı altında yürütme kararı almıştır. 1 Ekim 2011 tarihinden itibaren de firmamız tüm ülkelerde Tohum ve Bitki Koruma bölümleri çalışanları ile Syngenta olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Syngenta olarak amacımız ve önceliğimiz, siz değerli iş ortaklarımıza ihtiyacınız olan entegre ürün çözümlerini tohum ve bitki koruma tecrübelerimizi harmanlayarak en kaliteli ve en etkin şekilde sunmak ve yıllardır sürdürdüğümüz iş ortaklığı ve dostluğumuzu geliştirerek devam ettirmektir.

div.tw-bg-footer.jpg