Syngenta Aksaray Tarla Akademisi

SYNGENTA AKSARAY TARLA AKADEMİSİ 2022

26-27 Ağustos tarihleri arasında Aksaray/Eskil, Yüksecik Mahallesi’nde ayçiçek ve mısır çeşitlerimizin bulunduğu alanda Syngenta Aksaray Tarla Akademisini gerçekleştirdik.

Syngenta tohum ekibimiz, bölgedeki ve benzer iklim şartlarına sahip diğer bölgelerdeki ayçiçeği ve mısır çözümlerimizi üreticilerimize ve tüm paydaşlarımıza anlatmak ve tanıtmak için 2 gün boyunca alandaydılar.

Syngenta ayçiçek ve mısır çeşitlerimizin bulunduğu alanda, tarla bitkileri tohum çeşitlerimizi üreticilerimizin yerinde görmesi için, siz değerli paydaşlarımızı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk.

Etkinliğimizde ziyaretçilerimize yüksek verimli Syngenta danelik mısır çeşitlerimizden SY Andromeda, SY Sandro, SY Miami, SY Prosperic ve SY Cadmium (Yeni) ve SY Blade (Yeni) çeşitlerimizi yerinde tanıttık. Hayvancılıkta önemli silaj kriterleri ve bu paralelde çeşitlerimizin üreticilere sağladığı artılardan bahsettik. Akademide bulunan silajlık çeşitlerimizden Dracma, SY Antex, SY İnove, SY Fontero, SY Tuscany ve SY Zoan çeşitlerimizi gösterdik.


Ayçiçeği çeşitlerimizin verim potansiyellerinin ve hastalık dayanımlarının yüksek olması, bunun yanında yüksek yağ oranları ile üreticilerimizin taleplerini karşıladığımızı aktardık. Akademide bulunan çeşitlerimizden Alcantara, SY Gibraltar, Sumatra, Sureli ve yeni SY Nebraska (Yeni) çeşitlerimizi üreticilerimize tanıttık.

Çiftçilerimize tüm üretim aşamalarındai ihtiyaçlarını anlamak ve bunlar için çözüm üretmek üzere çalışıyoruz. Farklı bir çok alanda yürüttüğümüz deneme çalışmaları ile bölge koşullarına adaptasyonu en yüksek çeşitleri bularak,  bunları ülke tarımına kazandırmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Konumlandırma ve iyi organize olmuş ekip çalışmalarımızla alanımıza 1300'e yakın ziyaretçi aldık. Bize göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Gelecek organizasyonlarda görüşmek dileği ile...