YOOM™ DOMATESİMİZ, 2020 FRUIT LOGISTICA İNOVASYON ÖDÜLÜ'NÜ KAZANDI.

YOOM ™ DOMATESİMİZ, 2020 FRUIT LOGISTICA İNOVASYON ÖDÜLÜ'NÜ KAZANDI.

Heyecan verici yeni mor YOOM ™ domatesimiz, Berlin, Almanya'da düzenlenen Uluslarası yaş meyve sebze fuarı Fruit Logistica İnovasyon Ödülü 2020'de prestijli altın ödülünü kazandı.

Oldukça çekici mor rengi ve tatlı - ekşi dengesi ile umami* bir lezzet sunan YOOM ™, önemli bir yenilik olarak öne çıkıyor. Bu yeni domates çeşidi, tüketiciye bir başka sağlıklı gıda seçeneği sunuyor.

Syngenta CEO’su Erik Fyrwald, “Bu domatesler tam olarak tüketicilerin pazarda aradığı özelliklere sahip: lezzet, sağlık ve uygunluk” diyor. “Bu harika bir başarı: tüketiciler, Syngenta ve çevre için bir kazanç. Tüm Syngenta Sebze Ekibi'ni tebrik ediyoruz. ”

Fruit Logistica İnovasyon Ödülü (FLIA) yılda bir kez Almanya'nın Berlin kentindeki Fruit Logistica'da verilmektedir. Bu ödül,  üretimden satış noktasına kadar tüm meyve ve sebze tedarik zincirindeki olağanüstü yenilikleri onurlandırıyor. Aynı zamanda, Uluslararası taze meyve ve sebze endüstrisindeki en iyi on yeniliğin tanıtılmasına olanak sağlıyor.

Syngenta Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Değer Zinciri Lideri, Jeremie Chabanis, “Bu ödülü kazanmak, Syngenta’nın, tüketicilerin satın almak istediği sağlıklı ve lezzetli sebzeleri yetiştirmeleri için üreticilerin bu doğrultuda ihtiyaçlarını karşılamak adına yeniliğe olan bağlılığının en önemli kanıtıdır” diyor.

YOOM ™ ayrıca, sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan üretilen kartonlar ile yapılmış sektörde öncü ambalajı ile de süpermarket pazarında, tüketicilerin daha fazla sürdürülebilirlik gereksinimlerini karşılıyor.

YOOM ™ domatesleri şu anda Avustralya, Belçika, Danimarka, Fransa, Yunanistan ve İspanya'da bulunmaktadır; dağıtım yakında Avusturya, Kanada, Almanya, İsviçre, İngiltere ve ABD gibi pazarlarda da başlayacaktır.

Üretim büyümeye ve dünya çapında yeni pazarlara ulaşmaya devam ediyor.

*umami: diğer tat duyguları tatlı,tuzlu,ekşi ve acıdan farklı olarak, dilin tüm bölgelerinde hissedilen beşinci tattır. 

------------------------

Syngenta, üreticilerin mevcut kaynaklarını daha iyi kullanmalarını sağlayarak küresel gıda güvenliğini artırmaya yardımcı olan lider bir tarım şirketidir. 90’ı aşkın ülkede 28.000 çalışanımız, dünya standartlarında bilimsel ve yenilikçi çözümler ile bitkilerin doğru yetişmesi için çalışmaktadır. Şirket olarak çalışmalarımız verimli topraklarımızı korumaya, biyolojik çeşitliliği artırmaya ve kırsal kesimde yaşamı canlı tutmaya  adanmıştır.


Daha fazla bilgi için www.syngenta.com ve ‘www.goodgrowthplan.com’ u ziyaret edebilirsiniz. Twitter® üzerinden de  www.twitter.com/Syngenta  hesabı ile takip edebilirsiniz.

Geleceğe yönelik bilgilere ilişkin Uyarıcı Açıklama

Bu materyal gelecekteki sonuçlara ve beklentilere dair ifadeler içerir.

Bu materyalde yer alan ve geçmişte dayanağı olmayan tüm ifadeler, bilinen ve bilinmeyen riskleri, belirsizlikleri ve bizim gerçek sonuçlarımız, performansımız ve başarılarımızın geleceğe yönelik ifadelerle belirtilen ve ima edilen sonuçlar, performans ve başarılardan farklı olmasına neden olabilecek diğer faktörleri içerir. Bunlarla ilgili bilgi ve diğer risk ve belirsizlikler için sizleri Syngenta’nın U.S Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık mevcut dosyalara havale edebiliriz. Bu web sitesi ve içeriği satış için bir teklif veya davet teşkil etmez, ya da hiçbir menkul kıymeti önceden talep etmek ya da almak için teklif teşviki içermez ve burada yer alan hiçbir bilgi herhangi bir kontrat ya da taahhüdün temelini oluşturmaz.