Tarım Gündem Dergisi / Mayıs-Haziran Sayısı

Tarım Gündem Dergisi / Mayıs-Haziran Sayısı

Dijitalleşme, Veri Analizi, Robot Teknolojisi ve Daha Fazlası Domates Araştırmalarını Yeniden Şekillendiriyor

Zararlı zararlı, çevreler, yetersiz iş gücü ve daha fazlası - bu korkun her biri domates yetiştiricilerinin her sezon karşılaştığı birçok tehdide ekleniyor. Dünyanın dört bir yanındaki Syngenta Sebze Tohumları araştırmacıları, her bölgesi ve her yetiştirme yöntemi için en iyi domates çeşitlerini bulmak için yoğun olarak bir şekilde çalışıyor.

Şimdi www.tomatovision.com adresindeki bu inovasyonun perde arkasından bakma zamanı. Bu yeni web uygulamasını hayata geçirmeyle birlikte, dünyanın dört bir yanındakileri ve değer zinciri üyeleri, robotlaşma, dijitalleşme, yapay zeka ve daha fazlasının domates inovasyonunun nasıl şekillendirdiği gibi yeni teknolojileri keşfedebilecek.

Üreticiler bugün de genetik gelişmelere daha hızlı ve daha başarılı bir şekilde ulaşıyor. Araştırmacılarımız robotlardan ve insan gözlemlerinden elde edilen verileri kullanarak milyonlarca potansiyel çeşit, milyonlarca senaryo, milyonlarca geni bir araya getirmeye yönelik çeşitler için en iyi adayları buluyor. Aynı zamanda, ister robotik hasada uygun isterse mor domates tüketimi olsun, domates üretiminin geleceğine hazırlanıyorlar.

TomatoVision, deneme, tat ve yeme güvenlik önlemleri için yeni nesil araştırma merkezidir. Sektördeki en yeni teknolojiler, en iyi veri yönetimini ve üstün araştırmacıları kullanan son teknoloji ürünü bir seradır. Ekip, yılda 800'den fazla potansiyel yeni çeşidi test etmek için 14.000 metrelik hattın tamamını kullanıcıları. Bugün, araştırmacılarımızın nelere odaklandığına girmeye bir deneyimle göz atabilir ve uzmanlarımızla bağlantı kurarak daha fazla fırsat keşfedebilirsiniz.

Syngenta Domates ve Blocky Biber, Topraksız Sera ve Yüksek Teknoloji Portföy Üretim Direktörü Rik Lootens, "Syngenta Sebze Tohumları olarak her yıl sürdürülebilir yeni inovasyonlar sunmak için çok çalışıyoruz" dedi. "Önerilen inovasyonların yalnızca %10'u ticari kullanıma sunulabilmesi - bu zorlu bir süreçten kaynaklanan, endüstriyel ve tüketim özelliklerinin nihai ürünleri ürünlerden elde ettiklerinden emin olmamız gerekiyor."

Tarım Gündem Dergisi / Mayıs-Haziran Sayısı 2

Domates İnovasyonuna Adanmışlık

Syngenta'da araştırmacılar, yeni tür verileri verilerini eyleme dönüştürmek için yapay zeka (AI) ve robotik gibi teknolojiler kullanıyor. Araştırmadan sonra bu uzmanları, tüketicileri bekleme tat ve yeme güvenliğini de dikkate alarak, potansiyel yeni ürünleri agronomik özellikler açısından test etmek üzere denemeye yer alıyorlar.

TomatoVision, Syngenta uzman yarılarının domateslerini geliştirdiği dünyanın dört bir yanındaki birçok davranışın biridir. Hollanda'dan Meksika'ya, İtalya'dan Fas'a ve Ürdün'e kadar her yerde yerel şartlara uygun çözümler bulmak için bulunmaya devam etmektedir.

Lootens, "Yetiştiricilerin domates üretimlerini sürdürmelerine yardımcı olmak için vücudumuzun özelliklerine ve kullanımına yönelik yetiştiricilik yöntemlerine uyarlanmış genetikler kullanan" dedi. "Hastalık direnciyle mücadeleye yardımcı olan genetikler, toplam mekanik hasattaki gelişmelere hazır hale getiren genetikler ve nihayetinde daha yüksek verim sağlayan genetikler arıyoruz."

Bölgenizdeki ağdaki domatesleri incelemek üzere bir Syngenta yöneticisiyle bağlantı kurmak için hemen www.TomatoVision.com adresini ziyaret edin!

Syngenta Sebze Tohumları Hakkında: Syngenta Bitki Koruma ve Syngenta Tohumları, dünyanın önde gelen gelen tarım işletmelerinden biri olan Syngenta Group'un bünyesinde yer almaktadır. amacı, gezegene özen gösterirken dünyayı güvenli bir şekilde beslemeye yardımcı olmaktır. Dünya standartlarında ve tüketim ürün çözümleri ile tarımın sürdürülebilirliğini, güvenlik bilimini ve tüketimini artırmayı hedeflemekteyiz. Teknolojilerimiz, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca çiftçinin sınırları dışında kaynakların daha iyi kullanılmasını sağlar.

  

Bu bültenin içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu Bülten, herhangi bir menkul kıymetin veya diğer belgelerin çıkarılmasının satışı veya ihracı için bir teklif veya satın almak için bir teklif talebi değildir ve bu şekilde yorumlanamaz.