Syngenta Cropio’yu Satın Aldı

Syngenta Cropio’yu  Satın Aldı

Syngenta 2 Eylül 2019’da, 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren bir Ag Tech şirketi olan The Cropio Group’un tüm ilgili faaliyetlerini devraldığını duyurdu. Cropio platformu, görüntü, kayıt ve izlenebilirlik ekipmanı sağlayan entegre bir yönetim yazılımıdır. Bu platformda yaklaşık 10 milyon hektarlık ürün yönetilmektedir.

Cropio Grubu, lider teknolojik platformunu entegre etmek ve geliştirmek için tarımsal bilim sektöründe sağlam deneyime sahip bir ortak arıyordu. Dijital tarımdaki başarılı işbirliklerinin kanıtlanmış deneyimi sayesinde Syngenta, Cropio'yu kullanan çiftçiler için katma değer yaratmada yardımcı olan ideal bir ortak olarak tanımlanmıştır.

Syngenta Global Dijital Tarım Müdürü Dan Burdett, “Çiftçilere olağanüstü değer sağlayacak bir ürün portföyü oluşturmada Cropio gerçekten dikkat çekici bir iş çıkardı” dedi. Cropio platformu, çiftçinin karar alma sürecini en üst düzeye çıkarmak için tüm mahsulleri ve tarla işlemlerini izlemesini sağlıyor.

Aslında bu devralımla birlikte, Syngenta dört ana tarım pazarında ana yönetim platformlarına erişebilen tek tarım şirketi oldu: Land.db ile ABD'de, Brezilya'da Strider ile, Çin'de Modern Tarım Platformu ile ve şimdi Cropio ile Doğu Avrupa'da. Bunları birleştirerek, Syngenta, 2020'nin sonuna kadar iki katına çıkacak bir planla, dijitalleştirme yoluyla küresel olarak 40 milyon hektarın üzerinde bir alanı yönetebilecek.