SYNGENTA TÜYAP Samsun Tarım Fuarı’ndaydı!

Sebze

SYNGENTA 27 Eylül-1 Ekim Tarihlerinde TÜYAP Samsun Tarım Fuarı’ndaydı

Türkiye’ye sebze üretiminde önemli bir katkı sağlayan ve gelişmekte olan Karadeniz bölgesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen TÜYAP Samsun Tarım Fuarına Syngenta Türkiye olarak ilk kez katılım sağlanmıştır.


Syngenta Türkiye, başta üreticiler, ihracatçılar, tüccarlar, fide üretim tesisleri sahipleri ve bayiler olmak üzere yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda, bölgede lider olduğu mevcut ürünlerinin yanında yeni çeşitlerini tüm katılımcılara ve pazara tanıtma fırsatı yakalamıştır.
 

Syngenta Kuzey Bölge Satış ekibi liderliğinde temsil edilen fuar organizasyonunda Syngenta, bölgenin yerel, idari ve mülki amirlerinin dışında çok fazla sayıda iş ortağını ağırlamıştır. Bölgede sera domatesinde lider domates çeşidi TORRY, açık saha sırık domates çeşidi AKARSU, oturak domates çeşitleri EBİA ve BOBCAT ön plana çıkarılırken sera hıyar çeşidi PRUVA, soğan çeşidi BRATKO, çekirdeksiz karpuz çeşidi MOTRİL, yeni pembe domates çeşidi MAMSTON, marmende tipi domates DUMAS, kabak çeşitlerinden OTTO ve CORDELİA çeşitleri başarı ile tanıltımış DAVİDOLE, PRESİDENTİAL ve COSPİRİNA marul çeşitleri ise görsel bir şölen yaratmıştır.
 

Syngenta Türkiye Kuzey Batı Bölge Müdürü Tolga Tabur “Karadeniz bölge için önemli bir ürün olan sırık domates pazarında her geçen gün ivme kazanarak Syngenta çeşitlerinin bölgede etkin hale geliyor olması ve aşı pazarında ARAZİ domates anaç çeşitlerimizde bölgede özellikle TORRY çeşidimizin performansını arttırmaktadır. Bir diğer sırık domatesimiz uzun raf ömrüyle üreticisinden tüccarına her kesimi mutlu eden AKARSU çeşidimiz de bölgede çok kullanılan diğer çeşidimizdir. Son iki yıldır PRUVA çeşidimiz liderliğe doğru emin ve sağlam adımlarla devam etmektedir. Kıvırcık marul ve yedikule segmentleri bölgede yükselen diğer sebze değerleridir. Bu segmentlerde Syngenta olarak kıvırcık marul pazarına DAVIDOLE çeşidimizle girmekteyiz. Tüm Türkiye de olduğu gibi PRESIDENTIAL yedikule marul çeşidimiz bu bölgede en çok satan çeşidimizdir.” diyerek yorumlarını aktarmıştır.

Syngenta, üreticilerin mevcut kaynaklarını daha iyi kullanmalarını sağlayarak küresel gıda güvenliğini artırmaya yardımcı olan lider bir tarım şirketidir. 90’ı aşkın ülkede 28.000 çalışanımız, dünya standartlarında bilimsel ve yenilikçi çözümler ile bitkilerin doğru yetişmesi için çalışmaktadır. Şirket olarak çalışmalarımız verimli topraklarımızı korumaya, biyolojik çeşitliliği artırmaya ve kırsal kesimde yaşamı canlı tutmaya adanmıştır.


Daha fazla bilgi için www.syngenta.com ve ‘www.goodgrowthplan.com’ u ziyaret edebilirsiniz. Twitter® üzerinden de  www.twitter.com/Syngenta  hesabı ile takip edebilirsiniz.

Syngenta Samsun Tarım Fuarı
SYNGENTA 27 Eylül-1 Ekim Tarihlerinde TÜYAP Samsun Tarım Fuarı

Geleceğe yönelik bilgilere ilişkin Uyarıcı Açıklama

Bu materyal gelecekteki sonuçlara ve beklentilere dair ifadeler içerir.

Bu materyalde yer alan ve geçmişte dayanağı olmayan tüm ifadeler, bilinen ve bilinmeyen riskleri, belirsizlikleri ve bizim gerçek sonuçlarımız, performansımız ve başarılarımızın geleceğe yönelik ifadelerle belirtilen ve ima edilen sonuçlar, performans ve başarılardan farklı olmasına neden olabilecek diğer faktörleri içerir. Bunlarla ilgili bilgi ve diğer risk ve belirsizlikler için sizleri Syngenta’nın U.S Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık mevcut dosyalara havale edebiliriz. Bu web sitesi ve içeriği satış için bir teklif veya davet teşkil etmez, ya da hiçbir menkul kıymeti önceden talep etmek ya da almak için teklif teşviki içermez ve burada yer alan hiçbir bilgi herhangi bir kontrat ya da taahhüdün temelini oluşturmaz