Syngenta Hububat Çözümlerini Aktardı

Hububat

Syngenta Hububat Çözümlerini Aktardı

Syngenta, 27 Ocak tarihinde İstanbul’da  iş ortaklarıyla buluştu. Trakya bölgesinden yaklaşık 150 hububat bayisinin katıldığı etkinlikte Syngenta’nın Axial 050 EC, Amistar Trio ve Isabion ürünlerinin yanısıra  Vibrance konseptli yeni tohum ilacı tanıtıldı. Syngenta G.doğu Avrupa Herbisit Portföyü Yöneticisi Barbaros Güler ve Tarla Bitkileri Bitki Koruma Kampanya Müdürü Fatih Yanmazdağ tarafından yapılan sunumda arpa ve buğdayda görülen önemli yabancı ot ve hastalıklara  karşı Syngenta’nın sunduğu farklı çözümler anlatıldı. Syngenta olarak özellikle buğdaya çok önem verdiklerini söyleyen Güler, bu yüzden buğday üzerinde özenle çalıştıklarını belirtti. Yapılan sunumda özellikle daha az dozajla daha fazla alanın ilaçlanmasını sağlayan ve sene başında yenilenen formülasyonu ile Axial 050 EC’nin özelikleri katılımcılarla paylaşıldı.İnteraktif bir şekilde geçen sunumdan sonra dinleyicilerin Syngenta ürünleri ve hububatta karşılaştıkları sorunlarla ilgili soruları cevaplandırıldıktan sonra, gala yemeğine geçildi.

Axial 050 EC’nin 12 senelik bir ürün olduğunu söyleyen Yanmazdağ, son dönemde ürünün formülasyonunda önemli iyileşmeler yapıldığını belirtti. Artık daha az dozda kullanılan Axial 050 EC ile daha etkili bir koruma programı uygulamanın mümkün olduğunu vurgulayarak, bununla beraber formülasyonun da daha güvenli olduğunu belirtti. Piyasaya yenilenen Axial 050 EC’yi 1 Ocak 2017 itibariyle tanıtmaya başladıklarına değinen Yanmazdağ, “Lansman çalışmalarımız ve tüm Türkiye genelindeki saha çalışmalarımız devam ediyor.  Trakya bizim ilk göz ağrımız, bununla beraber GAP bölgesinde de hızla artan bir potansiyel var. Önümüzdeki dönemde Syngenta’yı her sene yeni projeler ile görmeye devam edeceksiniz. Üreticilerimizle yeni çözümlerimizi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” diye konuştu.  

Geçen sene birçok bölgede gerek kuraklıktan gerekse fiyatın istenilen seviyede olmamasından dolayı zorluklar yaşanmasına rağmen Syngenta hububat çözümleri ile üreticilerin yanında oldukları bir yıl olduğu vurgulandı. Buğday tarımının gelecekte de stratejik ürün özelliğini ve önemini koruyacağını aktaran yetkililer, Trakyalı iş ortakları ile buluşmanın memnuniyetini ilettiler ve üstesinden gelinecek her türlü ortak sorunu Syngenta ürünleri ile üreticinin yanında çözmeye devam edeceklerini vurguladılar.