Syngenta Pamuk Çözümleri Hatay’ da İş Ortakları ile Paylaşıldı!

haber

Syngenta Pamuk Çözümleri Hatay’ da İş Ortakları ile Paylaşıldı!

Akdeniz Bölgesi Pamuk üretiminde ülkemizde   önemli bir yer tutmaktadir.  Hatay ise bölgenin pamuk üretim potansiyeli açısından en önemli illerinden birisidir. Hatay’da özelliklede Amik ovasının Pamuk tarımında özel bir yeri vardır. Bu yıl GTHB tarafından Havza Bazlı  desteklemeler ve teşviklerle pamuk üretimi Hatay ilimizde artarak  35.000 ha civarlarına gerçekleşmiştir.

Bu anlamda tarımın öncüsü olan Syngenta Türkiye, bölgenin en önemli kültür bitkilerinden olan pamuğun çözümlerini aktardığı toplantısını bölge bayi ve etkileyicilerinin aktif katılımları ile 27.04.2017 tarihinde gerçekleştirmiştir.

90’dan fazla ülkede 28 binden fazla çalışanı ile dünya tarım girdileri pazarının en öne çıkan oyuncularından Syngenta, yenilikçi araştırma ve teknoloji ile sürdürülebilir tarıma katkıda bulunmaya devam ettiklerini vurgulamıştır. Misyonlarını “bitkilerdeki potansiyeli hayata taşımak” olarak belirleyen Syngenta, bunu yaparken yenilikçi teknik ve teknolojileri kullanarak, tarım ürünlerine çözümler yaratıp, üreticilere uzmanlık katarak, uzun vadeli iş ortaklıkları ile verimden fazlasını vermeyi hedeflediklerini paylaşmıştır.

Syngenta yapılan  organizasyonda pamuk tarımının Güney Bölge ve Türk tarımı için önemini Bölge Satış Müdürü Kudret Yılmaz vurgularken, Bağ ve Meyve Kampanya Müdürü Tanıl Baybora ve Bitki Koruma Teknik Uzmanı Alper Köseli Syngenta’nın üreticilere sunmuş olduğu bitki koruma çözümleri ile ilgili detayları katılımcılara aktarmışlardır. Kampanya Müdürü Baybora toplantı ile ilgili açıklamasında şunları dile getirmiştir: “Pamuk üretiminde özellikle yabancı ot kontrolü ve yeşil kurt zararı üreticilerin çözmekte zorlandıkları problemler arasında ön sıralarda yer almaktadır. Bu anlamda Syngenta  çözümlerinden DUAL S GOLD 915 EC ve AMPLIGO 150 ZC ürünleri katılımcıların büyük ilgisini çekti ve lider üreticiler, etkileyici ve iş ortaklarımız ile interaktif bir platformda buluştuk.”dedi.

 

Hatay_Pamuk (1)
Hatay_Pamuk (2)
Hatay_Pamuk