Sebze Tohumları 150.Yıl Dönümü!

Duyuru

Syngenta olarak sebze tohumlarında 150. yılımızı kutluyoruz. Syngenta’nın sebze tohumları işletmesinin kökleri, 01 Temmuz 1867 ‘de Hollanda’da başlamış olup, Sluis & Groot lahana tohumları ihracatçısı olarak hayata geçmiştir.

150. yıldönümü, aynı zamanda Syngenta'nın Sebze Tohumları biriminin 2.400 çalışanı ile sektöre daha fazla odaklandığı bir yıl olarak gerçekleşmektedir. Syngenta, 30 farklı ürün 2.500 sebze tohum çeşidi ile  tüm dünya genelinde binlerce iş ortağına sahiptir. Tüketim alışkanlıklarının her geçen gün değişmesine bağlı olarak büyüyen sebze pazarında  Syngenta sebze tohumları sektöründe pazarın %10’una sahip, dünyanın en büyük 3. firmasıdır.

Tüketiciler her zaman çok çeşitlilik, daha iyi tat, gelişmiş görünüm, tutarlı yüksek kalite ve uzun raf ömürlü ürünler talep etmektedirler.  Syngenta, sadece bu taleplere yanıt vermekle kalmıyor aynı zamanda yenilikçi olma geçmişi ile de sektörün şekillenmesinde önemli bir rol oynuyor. Örneğin, dünyada ilk defa tohumsuz biberin geliştirilip pazara sunulması, ilk siyah tatlı domates olan Kumato ile  tamamen yepyeni bir domates pazarının yaratılması hep bu yenilikçi çalışmalarımızın sonucudur. Gelişen dünyada her geçen gün daha fazla insan hazır yemek ararken, değer zincirindeki ortaklarımız için de yenilikler yapıp, daha sağlıklı ve daha az sıvı kaybeden çekirdeksiz karpuz, Crisp Delight ‘ ı geliştirdik.

Syngenta Sebze Tohumları ve Çiçek Bölümü Müdürü Matthew Johnston, “Sebze tohumlarındaki bu köklü mirasımızdan dolayı gurur duyuyoruz. Bu mirasın nesiller boyu sürmesi için, dünyanın her yerindeki yetiştiricilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına yenilikler yapıyoruz. Bugün, kaliteli, lezzetli ve besleyici sebzelere yönelik tüketici taleplerini karşılamaya yardımcı olmak amacıyla, her zamankinden daha fazla, bu yeniliği müşterilerimize ve değer zincirine getirmeyi hedefliyoruz.” Dedi. 

Syngenta,üreticilerin mevcut kaynaklarını daha iyi kullanmalarını sağlayarak küresel gıda güvenliğini artırmaya yardımcı olan lider bir tarım şirketidir. 90’ı aşkın ülkede 28.000 çalışanımız, dünya standartlarında bilimsel ve yenilikçi çözümler ile bitkilerin doğru yetişmesi için çalışmaktadır. Şirket olarak çalışmalarımız verimli topraklarımızı korumaya, biyolojik çeşitliliği artırmaya ve kırsal kesimde yaşamı canlı tutmaya  adanmıştır.


Daha fazla bilgi için www.syngenta.com ve ‘www.goodgrowthplan.com’ u ziyaret edebilirsiniz. Twitter® üzerinden de  www.twitter.com/Syngenta  hesabı ile takip edebilirsiniz.


 

Geleceğe yönelik bilgilere ilişkin Uyarıcı Açıklama

Bu materyal gelecekteki sonuçlara ve beklentilere dair ifadeler içerir.

Bu materyalde yer alan ve geçmişte dayanağı olmayan tüm ifadeler, bilinen ve bilinmeyen riskleri, belirsizlikleri ve bizim gerçek sonuçlarımız, performansımız ve başarılarımızın geleceğe yönelik ifadelerle belirtilen ve ima edilen sonuçlar, performans ve başarılardan farklı olmasına neden olabilecek diğer faktörleri içerir. Bunlarla ilgili bilgi ve diğer risk ve belirsizlikler için sizleri Syngenta’nın U.S Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık mevcut dosyalara havale edebiliriz. Bu web sitesi ve içeriği satış için bir teklif veya davet teşkil etmez, ya da hiçbir menkul kıymeti önceden talep etmek ya da almak için teklif teşviki içermez ve burada yer alan hiçbir bilgi herhangi bir kontrat ya da taahhüdün temelini oluşturmaz.