Syngenta'nın "eat-it-all" Karnabaharı, Fruit Logistica 2022 İnovasyon Ödülü'ne Aday Gösterildi

Sebze

Basın Açıklaması

Syngenta Seeds BV

Westeinde 62

1601 BK Enkhuizen

www.syngenta.nl

  

Syngenta'nın "eat-it-all" karnabaharı, Fruit Logistica 2022 İnovasyon Ödülü'ne aday gösterildi

  • Syngenta Vegetable Seeds'in çok sürgünlü karnabaharı Istem®, Fruit Logistica İnovasyon Ödülü için son adaylar listesine girdi

  • Syngenta, kalite ve lezzetten ödün vermeden yetiştiricilere heyecan verici, taze, kullanışlı çeşitler sunmaya devam ediyor.

  • Fruit Logistica standımızda tadım yaparak kabak, tatlı biber ve ‘’Burger Leaf’’ marulun tadına bakın 

Syngenta Vegetable Seeds, önde gelen sektör etkinliğinin prestijli Fruit Logistica İnovasyon Ödülü'ne art arda ikinci kez aday gösterildi ve domatesten, karpuza, tatlı biberden tatlı mısıra kadar yüksek talep gören segmentlerde liderliğimizi ve yenilikçiliğimizi vurguladı. Syngenta'nın benzersiz Istem® karnabaharı, YOOM® domatesinin altın madalya kazanmasından iki yıl sonra son adaylar listesine alındı. 

Istem® gevrek, sulu sürgünleriyle ve bu sürgünlerin ucundaki tatlı, fındıksı, küçük başlarıyla tüketicilere hitap eden yüksek verimli bir karnabahardır.Bütün olarak yenilebilir bu sayede yemek atıgıda olmaz.Hazırlanması hızlıdır ve fırından barbeküye, buharda pişirmeden tavada kızartmaya kadar çeşitli şekillerde pişirilerek veya pişirmeden taze olarak tüketilebilir. Yüksek lif oranı ve bağışıklığı güçlendiren yüksek C vitamini içeriği ile sağlıklı bir seçimdir. 

Istem®, ilk olarak 2021'de İngiltere pazarında piyasaya sürüldü ve Brüksel Uluslararası Lezzet Enstitüsü tarafından 3 yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü'ne layık görüldü. 

En iyi olmak, dayanıklılık ve vizyon gerektirir

Syngenta Vegetable Seeds ekibinin iki üyesi yandan filizlenen bir karnabahar gördüklerinde, bunun gelecekte önemli yeri olacağını hemen anladılar. Bu, 2012 yılında oldu, ancak o sırada pazarlanabilir olmaktan henüz çok uzaktı. Istem'i yetiştirmek, denemek ve tat testi yapmak dayanıklılık ve vizyon gerektiriyordu. 2020'de Syngenta, ortak Istem - CauliShootsTM markası altında sebzeleri elle toplayan, hasat eden ve paketleyen İngiliz yetiştirici Barfoots ile ortaklığını genişletti. 

Istem® Avrupa Proje Müdürü Lotfi Bani, “Istem, Syngenta Vegetable Seeds'deki önceliklerimizi vurgulayan mükemmel bir örnek. Üreticileri  ve sürdürülebilir tarımı yaptığımız her şeyin merkezine koyuyoruz. Tüketici tercihlerini ve pazar eğilimlerini tahmin ederken, sürdürülebilir ürünler yaratmak için, aktif bilime dayalı agronomik çözümleri kullanma yeteneğine sahibiz. Istem® bunun tam bir örneğidir. Sadece gıda israfını azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda tüketicilere lezzetli, sağlıklı ve uygun bir seçim sunuyoruz" diyor 

Istem'in geleceği parlak. Çok yakında yeni pazarlarda piyasaya sürülmeye hazırlandığından 2022'de Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Avustralasya'da kapsamlı deneme çalışmaları şimdiden  planlandı.

Fruit Logistica'da geleceği tadın

Syngenta Vegetable Seeds, yenilikçi çeşitlerden oluşan hattı ile liderliğini sürdürüyor. Fruit Logistica'da daha birçok heyecan verici ilginç ürün sergilenecek.  Her sebzenin arkasında, Syngenta ekiplerinin, dünyanın çiftçilerin kar etmesine ve iklim değişikliğinin hafifletilmesine katkıda bulunan sağlıklı, besleyici meyve ve sebzelere olan ihtiyacına yaklaşımının hikayesi vardır.

Zefiros kabağı, küresel ısınmanın neden olduğu artan sıcaklıklara rağmen çiftçilerin üretken olmasına ve kar etmesine yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Bu kabak, kısa süren yaz sezonları için idealdir, daha yüksek sıcaklıklarda verimi korunur, dört virüse karşı dayanıklıdır ve kalitesi hasattan sonra da korunur. 

Yetiştiriciler, yeni türeyen, yıkıcı Tomato Brown Rugose Fruit Virus'ün (ToBRFV) baskısını hissederken, Syngenta bu tehdide yanıt vermek için araştırmalarını hızlandırdı. Ekiplerimizin hızı ve hassasiyeti, yetiştiricilere Lansor ve Barosor gibi hastalıklara dayanıklı ürün çeşitleri kazandırdı. Her iki çeşit de çiftçilerin ToBRFV varken bile pazarlanabilir ürünleri en üst düzeye çıkarmasına olanak tanımaktadır. Syngenta ayrıca bir yaprak hastalığı olan Stemphylium'a direnebilen ıspanak çeşitleri yetiştirmiştir. 

Syngenta; tadı, görünümü ve dokunma hissi iyi olan, tüketicilerin yaşam tarzlarına uygun sebzelerde tüketici tercihlerinin de ötesindedir. Kişisel boyutlu Piel de Sapo kavunumuz, küçük ailelere veya bireylere uygundur, Angello® çekirdeksiz tatlı biber, hareket halindeyken besleyici bir atıştırmalıktır ve göbek marul, sıcak yiyeceklere dayanıklıdır ve hamburger ekmeği şeklindedir. Bu ve diğer ürünleri 5-7 Nisan 2022 tarihleri ​​arasında Fruit Logistica, Salon 1.2, stand D16'da görebilirsiniz.

Syngenta Vegetable Seeds Hakkında: Syngenta Crop Protection ve Syngenta Seeds, dünyanın önde gelen tarım şirketlerinden biri olan Syngenta Group bünyesindedir. Amacımız, gezegenimize özen gösterirken dünyanın güvenli bir şekilde beslenmesine katkıda bulunmaktır. Dünya standartlarında bilim ve yenilikçi ürün çözümleriyle tarımın sürdürülebilirliğini, kalitesini ve güvenliğini artırmayı amaçlamaktayız. Teknolojilerimiz, dünya çapında milyonlarca çiftçinin sınırlı tarımsal kaynakları daha iyi kullanmasını sağlamaktadır.

Bu yayının içeriği sadece bilgi amaçlıdır. Bu yayın, herhangi bir menkul kıymet veya diğer mülk çıkarları için bir satış veya ihraç teklifi veya satın alma teklifi talebi değildir ve bu şekilde yorumlanamaz.