Fruit Logistica İnovasyon Gümüş Ödülünün Sahibi: IDEAL Melons

Sebze
ideal melons
 • Syngenta, Hasat Zamanı Göstergesi Özelliğine sahip IDEAL Melons ürünüyle Gümüş Fruit Logistica Innovation Ödülü'nü kazandı. Bu ödülle, Syngenta Sebze Tohumları son on yılda dördüncü kez ilk üçe girmiş oluyor.
 • Uzmanlar, Tomato Brown Rugose Fruit Virus (Domates kahverengi buruşukluk meyve virüsü - ToBRFV) direncinden, seralarda robotik ve yapay zekaya kadar uzanan domates teknolojilerini ziyaretçilere tanıttı.
 • Yapraklı sebzelerin yetişme dönemi boyunca ve nakliye ve taşıma sırasında yüksek kaliteyi koruyabilmesi için hastalıklara, darbelere, çürüklere ve depolama koşullarına karşı dirençli olması gerekir. Syngenta, ziyaretçilere çığır açan SolidRib™ ve Krispice™ marul portföylerini sergiledi.
 • BERLİN – Syngenta Sebze Tohumları, Hasat Zamanı Göstergesi Özelliğine sahip IDEAL Melons ürünüyle kısa süre önce Gümüş Fruit Logistica İnovasyon Ödülüne layık görüldü. Bu prestijli ödül, meyve ve sebze endüstrisindeki yalnızca çığır açacak inovasyonlara verilmekte ve adaylar dünyanın dört bir yanındaki şirketlerden seçilmektedir.

  Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’dan sorumlu Gıda Değer Zinciri Direktörü Jeremie Chabanis, "2023 Fruit Logistica İnovasyon Gümüş Ödülü ‘nün kazananı olduğumuz için çok heyecanlıyız" dedi. "Bu etkinlik sırasında dünyanın dört bir yanından çok sayıda yetiştiricimizi ve müşterimizi görmek gerçekten harikaydı ve bu ödülü kazanmak, ürünlerimizi her yıl geliştiren ve iyileştiren bilim insanlarını, araştırmacıları ve yetiştiricileri onore etmek için harika bir fırsat” diye ekledi.

  IDEAL Melons nedir?

  Patent başvurusunda bulunduğumuz Hasat Zamanı Göstergesi Özelliğine sahip IDEAL Melons, hasat için İDEAL zamanı, sevkiyat için İDEAL zamanı, stok için İDEAL zamanı ve yemek için İDEAL zamanı gösteren bir kabuk rengi değiştirme teknolojisine sahiptir. Syngenta, harika tadı ve aroması sayesinde yetiştiricilerin, nakliyecilerin, perakendecilerin ve tüketicilerin bu kavunları seveceğinden şüphe duymuyor. 

  Gıda Katma Değer Zinciri Amerika Kıtası Direktörü Bernie Hamel, "Önceki Uzun Raf Ömürlü (LSL) kavunlarda, sadece yetiştiricileri değil, tüketicilerin de bu ürüne ilişkin algılarını etkileyen zorluklar olduğunu biliyoruz" dedi. "Syngenta Sebze Tohumları'nın Hasat Göstergesi özelliğine sahip yeni IDEAL Melon çeşitleri ile bu zorlukların üstesinden gelerek, tadı, dokusu iyileştirilmiş ve daha sürdürülebilir kavunlar üretiyoruz." 

  Hasat Zamanı Göstergesi Özelliğine sahip IDEAL Melons'daki teknoloji, kavun kabuklarını yeşilden altın saman rengine dönüştürür. Bu, hasat zamanının kolayca görülebilen bir göstergesidir. Yani yetiştiriciler, sadece olgunlaşmış ve yemeye hazır kavunları piyasaya sürer. Bu da, müşterilerin mağazadan satın aldıkları kavunun olgunluğunun zirvesinde olacağından ve son lokmasına kadar iyi bir lezzete sahip olacağından emin olarak alışveriş yapabilecekleri anlamına gelir. 

  Syngenta Fruit Logistica'da

  Syngenta, Fruit Logistica ziyaretçilerine çeşitli inovasyonları ve fırsatları da tanıttı. Fruit Logistica İnovasyon Ödülü, kesinlikle öne çıkan bir etkinlik olmakla birlikte, bu yıl ve sonrasında olacakları dört gözle beklemek için tek heyecan verici etmen değildi. 

  Bu yıl, Syngenta Sebze Tohumları, IDEAL Melons'a ek olarak, öne çıkan domates ve marul özelliklerimizi de sergiledi. Öne çıkan ürünlerimiz:

 • Tomato Brown Rugose Fruit Virus (ToBRFV) Çözümleri. Syngenta, 2020 yılında ToBRFV'ye karşı dirençli bir domatesin keşfini duyuran ve daha sonra piyasaya süren ilk şirket oldu ve yeni eylem yöntemlerini araştırmaya ve mevcut direnç mekanizmalarını genişletmeye devam ediyor. Fruit Logistica'da domates uzmanları, ziyaretçilere araştırmalarla ilgili güncel bilgileri, virüsün yayılmasını azaltmaya yönelik tavsiyeleri aktardı ve soruları yanıtladı.
 • Tomato Vision Teknolojisi. Syngenta'nın Hollanda'nın Maasland kentindeki önde gelen serasında domates ve biber için araştırma denemeleri yapılıyor. Bir hasat robotu ve iki benzersiz yapay zeka denemesi kullanan araştırmacılar, teknolojinin ön saflarında yer alıyor. Fruit Logistica ziyaretçileri, Tomato Vision'da neler olup bittiğini ve araştırmacıların bu yeni teknolojiler hakkında ne düşündüklerini bizzat yakından görme fırsatı buldu.
 • SolidRib™ ve Krispice™ Marulları. Perakendeciler, yetiştiriciler ve tüketiciler için yüksek kaliteli marul ihtiyacı çok önemlidir. Syngenta, marul kalitesini hastalıklara karşı direnç, nakliye ve elleçlemeye dayanabilen doyurucu yapraklar ve depolanabilirlik ile korumaktadır. SolidRib ve Krispice uzmanları Fruit Logistica'da ziyaretçilere bu marulların neden diğerlerinden üstün olduğunu açıkladı.
 • Fruit Logistica her yıl meyve ve sebze sektörüyle ilgilenen binlerce kişiyi Berlin'de ağırlıyor. Syngenta, dünyanın bu sektördeki en son yeniliklerle ilgilenen karar vericileri ile değişim öncülerini ağırlamaktan mutluluk duyuyor.

  Syngenta'nın toplam sebze ve meyve mahsul portföyleri hakkında daha fazla bilgiyi www.syngentavegetables.com adresinden veya Facebook, Instagram, LinkedIn ve YouTube'da Syngenta Sebze Tohumları adresinden edinebilirsiniz.

  Syngenta Sebze Tohumları Hakkında: Syngenta Bitki Koruma ve Syngenta Tohumları, dünyanın önde gelen tarım şirketlerinden biri olan Syngenta Group'un bir parçasıdır. Amacımız, gezegenimize zarar vermeden dünyayı güvenli bir şekilde beslemeye yardımcı olmaktır. Dünya standartlarında bilim ve yenilikçi mahsul çözümleri ile tarımın sürdürülebilirliğini, kalitesini ve güvenliğini artırmayı hedeflemekteyiz. Teknolojilerimiz, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca çiftçinin sınırlı tarımsal kaynakları daha iyi kullanmasını sağlamaktadır.