Antalya İstasyon

Syngenta Turkey - Antalya İstasyon

Antalya Sebze Tohumları Araştırma-Geliştirme İstasyonu, 2008 yılında Antalya’nın Serik ilçesinde 39 dönüm arazi üzerine kurulmuştur.T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından "Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu" olarak tescil edilen tesiste, farklı sebze türlerinde ıslah çalışmaları yürütülmektedir.Toplam 21.000 m² lik cam ve plastik seralarda, bünyesinde bulundurduğu ikişer kişilik domates ve hıyar ıslah ekibinin yanı sıra günlük operasyonel yönetimden sorumlu 35 deneyimli Syngenta personeli ile en güncel teknoloji metodları kullanılarak,  tohumlukların ekimi-dikimi, kendileme, melezleme ve seleksiyon aşamalarının sonunda, tohumlukların saf hatları geliştirilmekte ve akabinde deneme amaçlı hibrit tohumları üretilmektedir. 

Her geçen gün genişleyen, alanında uzman kadrosunun çalışmaları ile yüksek kalitede, farklı iklim koşullarına adaptasyon yeteneğine sahip, verimliliği yüksek çeşitlerin üretilmesi hedeflenmektedir. 

Syngenta olarak, çevreye ve doğaya olan sorumluluğumuzun bilinci ile yürütülen Ar-Ge faaliyetleri, artan yatırım destekleri ile devam etmektedir