Syngenta'ya En İyi Formülasyon Ödülü - Syngenta Ampexio®

Duyuru

Ürün etiket ve detayları incelemek için

Syngenta Ampexio® ürünü ile “En İyi Formülasyon” ödülünü aldı!

 Mildiyöye Karşı

Kusursuz Uyum, Yüksek Etki!

Ödül kategorisi :           En iyi formülasyon

Şirket İsmi        :           Syngenta Bitki Koruma AG

Proje ismi         :          AMPEXIO® WG Pepite®: Kanıtlanmış sinerjizm ve gelişmiş hastalık kontrolü, anti- dayanıklılık yönetimi, üreticiler için sürdürülebilir kullanım, gıda zinciri ve çevre perspektifi ile yenilikçi hazır formülasyon

Giriş

AMPEXIO® WG Pepite® bağ mildiyösünün kontrolünü sağlayan Mandipropamid ve Zoxamide aktif maddelerini içeren yenilikçi ve modern bir fungisittir.

AMPEXIO® gıda zinciri ve çevre için son derece etkili ve sürdürülebilir çözümlere olan ihtiyacı karşılamaktadır. Formülasyonu güvenli ve kullanımı kolaydır.

Syngenta® ilk kez AMPEXIO® WG Pepite® lansmanını 2017 sezonunda Almanya ve İtalyada yaptı; Bunu 2018 de Portekiz, İspanya, Fransa ve diğer bağ pazarlarındaki lasmanlar izledi. Syngenta Türkiye olarak 2019 sezonunda ürünün lansmanıyla birlikte üreticilerimizin kullanımına sunuluyor olacaktır.

AMPEXIO® WG Pepite® ‘in yenilikçi formülasyon teknolojisi ve faydaları

AMPEXIO® WG Pepite® iki aktif madde içeren formülasyonda bir fungisittir: Mandipropamid (CAA kimyasal grup ve FRAC 40) bitki dokularında translaminar taşınma ile etkili uzun kalıcı aktiviteli, aşırı yağışlarda bile etkinliğini koruyabilen bağ mildiyösü hastalığının kontrolüne karşı oldukça yüksek seviyede etkilidir. İkinci aktif madde olan Zoxamide (Benzamide kimyasal grup ve FRAC 22) bağ mildiyösüne ve yoğun yağışlara karşı çok etkilidir ve ayrıca translaminar taşınma gösterir.

AMPEXIO®, Syngenta® tarafından patent almış yenilikçi bir formülasyon teknolojisi olup WG Pepite® özelliğinde formüle edilmiştir. Formülasyon, ürünün su ile buluşmasından saniyeler sonra tamamen dağılması ile üstün ve hızlı suda çözünebilen bir granüldür. AMPEXIO® formülasyonu, neredeyse hiç rezidü bırakmadan ambalajdan kolayca çıkarılır ve formülasyon tozuma yapmaz.

AMPEXIO® formülasyonun diğer bir önemli avantajı iki aktif madde arasındaki kanıtlanmış sinerjisidir. WG Pepite® formülasyon teknolojisi Mndipropamid ve Zoxamide’ ın sinerjik etkisiyle bağda yüksek seviyede mildiyö kontrolüne olanak sağlar.

Almanya’ da bağımsız bir araştırma laboratuvaru olan Staphyt Agroscience tarafından yapılan araştırmalarda AMPEXIO® WG Pepite®’ in hektar başına aynı oranlarda uygulanan formüle edilmemiş Mandipropamid ve Zoxamide tank karışımı ile karşılaştırıldığında beklenenden %60 daha fazla bağ mildiyösü kontrolü sağladığı ortaya konulmuştur.

Sonuç olarak:

Üzüm üreticileri ve gıda zinrici için bağ mildiyösünü kontrol eden etkili ve güvenli fungisitlerin bulunması önemlidir. Mevcut çözümler eski ve geçerliliğini yitirmiş teknolijiye dayanırken, AMPEXIO® WG Pepite®’ in yenilikçi formülasyonu Mandipropamid ve Zoxamide kombinasyonun eşi benzeri olmayan teknolojisi ile Avrupa’ da güvenli ve sürdürülebilir şekilde üzüm üreticilerine şuan ve gelecekte karşılaşılan zorluklarla mücadelede en iyi çözüm ile buluşma şansı vermiştir.