SYNGENTA 12-15 Nisan Fethiye Agritech Tarım Fuarı’ndaydı | Syngenta Turkey

You are here

Share page with AddThis

SYNGENTA 12-15 Nisan Fethiye Agritech Tarım Fuarı’ndaydı

Sebze
10.05.2017

Türkiye’ye sebze üretiminde önemli bir katkı sağlayan, standart ve salkım domates olmak üzere, ihracata ve iç piyasaya yüksek oranlarda etkide bulunan Muğla’nın Fethiye ilçesinde 20-23 Nisan 2017 tarihlerinde yedincisi düzenlenen Agri-Tech Tarım Fuarı’na SYNGENTA Türkiye,  bu yıl üçüncü katılımını sağlamıştır.

Syngenta Türkiye, başta üreticiler, ihracatçılar, tüccarlar, fide üretim tesisleri sahipleri ve bayiler olmak üzere geniş bir katılımın olduğu fuarda, bölgede lider olduğu mevcut ürünlerinin yanında yeni çeşitlerini tüm katılımcılara ve pazara tanıtma fırsatı yakalamıştır.

Syngenta Akdeniz Bölge Satış ekibi liderliğinde temsil edilen fuar organizasyonunda Syngenta, standında bölgenin yerel, idari ve mülki amirlerinin dışında çok fazla sayıda iş ortağını ağırlamıştır. Syngenta, bölgede lider olan baharlık çeşidi DAYLOS, lider salkım çeşitleri ARGYL ve İKRAM, iri standart domates çeşidi TORRY ve VİTELLİO, yeni pembe çeşidi MAMSTON, yeni atıştırmalık domates SEYCHELLE çeşitlerinin yanı sıra,  erken güz dönemine konumlandırılan CORVETTE ve güz dönemine konumlandırılan VEYRON standart domates çeşitleri ile, yeni salkım domates çeşitlerimiz MODYKANO ve GAGARİN’in tanıtımı  başarı ile gerçekleştirilmiş ve katılımcılardan yoğun ilgi görmüştür. Bunların yanısıra, GSPP şartlarında üretimi gerçekleşen portföyündeki domates anaçları ARAZİ, BUFFON ve ARMSTRONG’un tanıtımlarını başarıyla gerçekleştirmiştir.

Syngenta Akdeniz Bölge Sebze Satış Müdürü  Ramazan Gökçe “Bölge olarak domates üretiminde hem yurtiçi hem yurtdışı piyasalarına önemli miktarda ürünler gönderiliyor. Syngenta olarak sebzede sunulan geniş ürün portföyü ile tüm iş ortaklarımıza fayda sağladığımızı düşünüyoruz. Bu lokal fuar organizasyonu ile bölgedeki en önemli üreticilerimiz ve iş ortaklarımızla aynı platformda buluşmaktan çok mutluyuz” diyerek yorumlarını aktarmıştır.