Syngenta Türkiye Tekirdağ Karaevli DLG – ÖÇP Tarım ve Teknoloji Fuarı’nda | Syngenta Turkey

You are here

Share page with AddThis

Syngenta Türkiye Tekirdağ Karaevli DLG – ÖÇP Tarım ve Teknoloji Fuarı’nda

haber
22.09.2016
Syngenta Türkiye Tekirdağ Karaevli DLG – ÖÇP Tarım ve Teknoloji Fuarı

Syngenta Türkiye Tekirdağ Karaevli DLG – ÖÇP Tarım ve Teknoloji Fuarı’nda yağlık ayçiçeği tohum çeşitleri SY Bento, SY Gibraltar ve SY Barbati’ yi ziyaretçileri ile buluşturdu. 4 gün boyunca yoğun katılımın devam ettiği Syngenta standında SY Inove, SY Hydro ve SY Performer mısır çeşitleri de ayrıca tanıtıldı.

Syngenta Türkiye Tekirdağ Karaevli DLG – ÖÇP Tarım ve Teknoloji Fuarıİki çiftçi örgütünün ortaklığında her yıl Tekirdağ Karaevli'de düzenlenen DLG-ÖÇP Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı, 06-09 Eylül tarihleri arasında 99 Katılımcı firma ve 20.000den fazla  ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Geniş ürün portföyü ile bölgenin üretim desenine tam anlamı ile hitap eden Syngenta yenilikçi, entegre ve sürdürülebilir tarım çözümlerini iş ortaklarına bir kez daha aktardı. Yağlık ayçiçeği tohumunda yeni çeşitler SY Gibraltar, SY Bento ve SY Barbati güçlü bitki çıkışı, toprak ve hava koşullarına yüksek adaptasyon, yüksek verim ve yağ oranı ve  tabla eğimleri ile lider üreticilerden tam not aldı. Yeni sezonda sunulacak olan CLP segmenti yeni ayçiçeği çeşidi SY Roseta için ön bilgilendirme verildi.

Syngenta demo ekim alanında kurak şartlarda stres koşullarını yönetebilen, yeşil etkiyi kaybetmeyen danelik 2 mısır çeşidi  SY Hydro ve  SY Performer ile silajlık SY Inove mısır çeşitleri de fuar ziyaretçilerine tanıtıldı. Özellikle Marmara bölgesinde önemli bir ihtiyaç olan silaj segmentindeki SY Inove çeşidi demo alanındaki performansı ile lider üreticiler tarafından değerlendirildi.

Yağlı Tohumlar Kampanya Müdürü Ergin Hamarat “Fuar zamanlamasının en büyük avantajlarından biri ayçiçeği hasatlarının Trakya’da %90 tamamlanmış olduğu döneme denk gelmesiydi. Fuar boyunca üreticilerimizden aldığımız geri bildirimler ışığında 2017 satış döneminde yol haritamız için önemli bilgiler topladık ve sezonu iş ortaklarımız ile birlikte değerlendirdik. Tarla bitkilerine hitap eden iş ortaklarının, özellikle de yörede bulunan önemli bayiler, danışmanlar ve kooperatif yöneticileri ile beraber özel kuruluş ve tarım teşkilatından ziraat mühendislerinin katılım sağladığı, tarla bitkileri portföy tanıtımı ve tarla üzerinde ekili alanda entegre çözümlerin vurgulandığı önemli sektörel bir buluşma platformu oldu.” şeklinde belirtti açıklamasında. 

Buğday ve mısırdan sonra çeltik için de ruhsat alan AMISTAR TRIO® , üstün ve benzersiz teknolojisi ve yaprak leke hastalıklarında koruyucu & tedavi edici etkisi ile fuarda Syngenta iş ortakları ve tüm üreticilerinin sezon boyu olumlu geri dönüşlerini ilettikleri hububat çözümü oldu. Syngenta Elma ve Bağ full portföy ilaçlama programlarının da ilgili ziyaretçilere poster panolar üzerinden aktarıldığı stand alanında Syngenta Marmara Bölge satış ekibi, Ticari Pazarlama ve Teknik ekip katılımcıları karşılayarak bilgi paylaşımında bulundular. Türkiye Ticari Pazarlama Müdürü Murat Dobooğlu, “Trakya bölgesindeki en önemli iş ortaklarımızdan 1000e yakın üretici ile etkileşime geçme ve bilgilendirme fırsatı yakaladığımız bu fuarda özellikle tarla bitkilerindeki hasat sonuçlarına paralel verimli çeşitlerimizi tekrar vurgulama şansını yakaladık.

Syngenta olarak bu teknolojilerin, yeni tohum çeşitleri, tarımsal ilaç ve entegre ürün çözümlerimizi dünya pazarları ile aynı anda ülkemizde hizmete sunarak, çiftçilerimizin, dünyadaki diğer çiftçilerle rekabet edebilmesine katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz” dedi

   Syngenta Türkiye Tekirdağ Karaevli DLG – ÖÇP Tarım ve Teknoloji Fuarı