You are here

Embrelia Lansman

haber
15.01.2014

Syngenta Türkiye yeni nesil fungisit ürünü Embrelia 140 SC’nin ilk lansmanı, bayi, etkileyici ve ilçe tarım müdürlüklerinden gelen yaklaşık 120 kişinin katılımı ile Isparta Barida Oteli’nde gerçekleşti. Isparta, Eğirdir, Konya, Gelendost, Çivril, Senirkent, Uluborlu ve Antalya bölgesinden davet edilen katılımcılarla gerçekleşen organizasyon 15.02 Cumartesi günü Isparta Barida Otel’de lansman sunumu ve gala yemeği ile devam etti.

Organizasyon, Ticari Pazarlama Ülke Müdürü Kayhan Atalay’ın kurumsal Syngenta firma sunumu ile başladı ve sonrasında Embrelia 140 SC teknik sunumu ile devam etti. Katılımcıların ilgisinin yoğun olduğu toplantı bölümünde, soru-cevap kısımlarında interaktif katılımlar ile Embrelia ürünü hakkında tüm bilgiler paylaşıldı.

SYNGENTA tarafından keşfedilen ve geliştirilen iki aktif maddeli yeni nesil bir fungisit olan Embrelia 140 SC lansman toplantısında; iki farklı etki mekanizmasına sahip (SDHI ve DMI grubu) aktif maddeleri sayesinde hem meyvede hem de yaprakta üstün koruyucu ve tedavi edici özelliği ile elmada çifte koruma ve çifte güvence mesajı vurgulandı.

Yumuşak ve sert çekirdekli meyve bahçelerinde hem meyve hem de yaprakları karaleke hastalığına karşı koruyan yeni nesil geniş spektrumlu fungisitin tanıtımı uzman kadro ile gerçekleştirildi ve gerek üretici gerekse diğer katılımcıların merak edilen sorularına açıklık getirildi.

Global Syngenta ekibinden  G.doğu Avrupa Meyve ve Bağ Teknik Müdürü Simon Arnsek, lansman toplantısında dünyada elma trendleri ve Syngenta çözüm yaklaşımlarını paylaştı. Özellikle dünya trendleri ve bağ meyve sektöründeki önemli gelişmeler ve görsel paylaşımlar katılımcılar tarafından ilgiliyle takip edildi. 

Syngenta Teknik Departman'dan, Bağ ve Meyve grubu lideri Can Akdeniz, sunumunda Embrelia 140 SC’nin detay tanıtımını ve Syngenta 2014 Elma İlaçlama Programı’nı anlattı.

Syngenta Batı Bölge Müdürü Hüseyin Gül, bölgede 3 yıldır başarılı bir şekilde geçirilen deneme süresinden sonra Syngenta’nın sunduğu Embrelia 140 SC yeni bitki koruma çözümü ile tüm üreticileri ve sektörün önde gelen etkileyici ve bayi grubunu tanıştırmaktan mutluluk duyduğunu aktardı.

Embrelia lansman çalışmaları 28.02de Bursa’da gerçekleşen 2. bölgesel lansman toplantısı ile devam etti. Çanakkale, Amasya, Sakarya, Samsun ve Bursa ile yakın civardan gelen 140 bayi, etkileyici, üretici ve ilçe tarım müdürlükleri yetkililerinin katıldığı bu lansman toplantısında da soru cevap kısmında tüm detaylar uzman ekip tarafından aktarıldı.