You are here

Çanakkale Bölgesinde Portföy Tanıtım & Bilgilendirme Toplantıları

haber
04.03.2015

SYNGENTA’dan Çanakkale Bölgesinde Portföy Tanıtım & Bilgilendirme Toplantıları 03-04 Mart 2015

Syngenta Türkiye, Embrelia 140 SC ve Proclaim Opti UV 05 WG bitki koruma çözümlerinin yeni etiket genişlemesi ile birlikte Türkiye’de Isparta’dan sonra ağırlıklı olarak yumuşak ve sert çekirdekli meyve üreticiliğinin en çok yapıldığı bölgelerden biri olan Çanakkale yöresinde iki ayrı lokasyonda bilgilendirme toplantısı düzenlemiştir. Evciler, Bayramiç, Lapseki ve Çanakkale merkeze hitap eden iş ortaklarının, özellikle de yörede bulunan önemli bayiler, danışmanlar ve kooperatif yöneticileri ile beraber özel kuruluş ve tarım teşkilatından ziraat mühendislerinin katılım sağladığı toplantılar Syngenta meyve portföy tanıtımı ve ilaçlama programlarının vurgulandığı önemli bir buluşma platformu oluşturmuştur.

Açılış konuşmasını ve kurumsal firma tanıtımını Batı Bölge Satış Ekip Lideri Bekir Yetimoğlu’nun üstlendiği toplantılarda katılımcılar özellikle bölgede bu tarz işbirlikçi ve bilgilendirme toplantıları adına memnuniyetlerini aktarmışlardır.

Bağ Meyve Teknik Ekip Lideri Can Akdeniz sunumunda, ağırlıklı olarak yetiştirilen elma, armut ve şeftalide yeni getirilmiş olan Syngenta bitki koruma ürünlerinin etki mekanizması, üstünlükleri ve çözüm önerileri ile ilaçlama programlarını aktarmıştır. Bravo 720 SC gibi Syngenta çözümlerinin yeni formülasyonu ile çevre ve üretici dostu olduğu, birim alanda kullanılan dozun azaltılarak ekonomik getirilerinin ön plana çıkarıldığı vurgulanmıştır. Bitki ve hayvansal kaynaklı aminoasit olan Isabion’un Syngenta ilaçlama programındaki yeri ve özellikleri ayrıca paylaşılmıştır. 

Syngenta Türkiye Bağ Meyve Kampanya Müdürü Özaydın Öz, Çanakkale Evciler yöresinde 03.03 tarihinde yapılan bu toplantıda sadece seçilmiş üreticiler ve danışmanlar ile 450 ha’lık bir alana hitap edildiğini ve zamanlama olarak yoğun sezon hazırlık dönemi olmasından dolayı katılımcılarda algının çok yüksek olduğunu aktarmıştır. 04.03.2015 tarihinde ise ağırlıklı olarak şeftali yetiştiriciliği yapılan Umurbey’de aynı ekip tarafından gerçekleştirilen toplantıda, bölgeye hitap eden bayi, danışman ve tarım kuruluşları ile özel kuruluşlardan gelen ziraat mühendisleri katılım sağlamışlardır

 Yaklaşık 10 bin dekar şeftali ve 4 bin dekar erik ve kiraz üretiminin yapıldığı Umurbey ve 6 bin dekar şeftali 3 bin dekar karışık meyve yetiştiriciliği yapılan Lapseki’nin önemi bir kez daha vurgulanmış ve yatırımların bu yönde devam edeceği aktarılmıştır. Syngenta Türkiye, iş ortakları ile verimli olduğu kadar samimi ve bilgilendirme açısından akıllarda kalıcı bir toplantı gerçekleştirdiğinden dolayı memnuniyetini ve katılımcılarına teşekkürlerini iletmiştir.